Duminica, 15 septembrie, la BCB in Bicaz-Chei, Catalin Dupu, sustine alaturi de Andrada, doua programe, de la orele 10 si 17, care se adreseaza tuturor varstelor.
Se afișează postările cu eticheta judetul Neamt. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta judetul Neamt. Afișați toate postările
vineri, 13 septembrie 2013
vineri, 12 iulie 2013
In Gura Humorului, Numai Fapte Bune
marți, 31 iulie 2012
Întâlnirea de pe munte – Bicaz-Chei
În perioada 14-15 iulie 2012 am participat împreună cu Cătălin și Andarada Dupu, Florin Locic, Dragoș și Andreea Buțerchi, grupuri de tineri din Botoșani, Dămuc jud Neamț și Bicaz-Chei alături de slujitorii din biserica locală la întâlnirea de pe munte. Scopul acestei întâlniri a fost acela de a-L lăuda pe Dumnezeu. Totodată această întâlnire a fost și un bun prilej de a ne cunoaște între noi și a pune bazele unor colaborării viitoare.
Cătălin Dupu a deschis întâlnirea și a coordonat programul pe parcursul celor două zile de părtășie. Au slujit prin îndemnuri la rugăciune Florin Locic, alături de Dragoș Buțercchi și tinerii din Botoșani care ne-au îndemnat să avem părtășie cu Dumnezeu. Tinerii de la Dămuc, județul Neamț și-au adus și ei ofranda înaintea Celui Atotputernic. Andrada a lăudat pe Domnul prin intermediul mai multor cântări. Marius Silveșan a slujit Domnului prin intermediul a două mesaje. Unul despre Thomas Helwys si libertatea credinței pe care o avem în Hristos, iar cel de-al doilea mesaj a avut ca tematică problematica rezistenței bisericilor evanghelice în perioada comunistă. Mesajul principal i-a aparținut lui Cătălin Dupu care a vorbit despre faptul că avem motive să-i mulțumim lui Dumnezeu pentru ceea ce avem și ceea ce suntem. Prin intermediul mesajului său, Cătălin Dupu a îndreptat atenția auditorului către Isus, îndemnându-l totodată la o viață de credință autentică.
sursa - istorieevanghelica.ro
joi, 12 iulie 2012
Intalnirea de pe munte
In Bicaz-Chei, langa Lacu Rosu, in zilele de 14-15 iunie 2012 se va desfasura evenimentul “Intalnirea de pe munte”, care se adreseaza tuturor credinciosilor si prietenilor acestora care doresc sa creasca impreuna in cunoasterea lui Dumnezeu. Participa: Catalin Dupu, Marius Silvesan - istoric, grupuri muzicale din judetele Neamt si Botosani. Programele au loc la Biserica Crestina Baptista, primul incepand sambata la orele 19.00. Pentru celelalte evenimente se ia legatura cu organizatorii locali.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)

